Jdi na obsah Jdi na menu
 


Příběh Charmed


Celý příběh se odvíjí od mladé ženy, která se jmenuje Charlotte Warren. Charlotte se začala věnovat magii bez vědomí budoucích následků. Za nedlouho otěhotněla a její dítě se stalo nejsilnějším a najvýznamnejším člověkem ve světě magie. Při pokusu zla zlákat malou Melindu na jeho stranu Charlotte pomohli tři neznáme ženy a zachránili tak život jí i její dceři Melinde.

Později, když Melinda dospěla odešla do Salemu a založila si knihu do které si zapisovala všechny kouzla, čáry a lektvary. Knihu na přední straně zdobila známá triquetra, zobrazující moc tří. O pár rokov později se seznámila s Matthewem Tatem, který se stal jejím milencem. Jenže z Matthewa se vyklubal zaklínač toužící po Melindině moci. Zradil jí a všem měšťanům prozradil její tajemství. Oni ho nepřijali velmi dobře, protože v té době byli čáry hřích a byli zakázané. Melidnu odsoudili na trest smrti oběšením na hranici. Mohla se záchranit pomocí kouzel ale nechtěla ohrozit život svojí dcery Prudence. Předtím než zemřela vyslovila proroctví o třech nejsilnějších sestrách, které mají být obdařené velkou čarovnou silou. Tak jako rostla Prudence rostli i její schopnosti rok co rok byla stále silnější. Svoje schopnosti však tajila spolu s čarovnou knihou její matky. Čarovné schopnosti se neustále dedili z jedné generace Warenovů na druhou. V 20 století se přestěhovala další generace Warrenoů do San Francisca. Rodina bydlela v malebném domě postaveném ve Viktoriánském stylu. Později se rodina hojně rozrostla a dům obývali tři sestřenice, které ho využívali na podnikání různých akcí pro místní smetánku.

Jenže jedna ze sestřenic se zamilovala do zaklínače Antona a tak jí ostatní dvě museli zabít aby se s ním už víc nesetkala. O pár roků později se nejmladší ze sestřenic narodila dcera, kterou pojmenovala Penelope, čím založila novou tradici a tak by se všechny děti narozené v tomto rodě měli jmenovat na P. Penelope vyrostla, vystudovala Univerzitu a zapletla se s Jackem Halliwellem, se kterým otěhotněla a porodila dceru. Jenže v dané době nebrali lidé velmi na vědomí svobodné matky, Penelope se s Jackem vzali. Aby zachovali rodinou tradici dceru nazvali Patricia. Jack byl členem hnutí hippies, které vyznávalo jen lásku a mír a tak pod jeho vlivem byla Penelope ,,oslepená" a svoje schopnosti vůbec nepoužívala. Jenže pod domem se skrývala velká síla ,,Nexus" o který jevil zájem zaklínač a zlá čarodějka Robin, která oklamala Penelope falešným přátelstvím. Robin se pokusila ovládnout nexus ale nepodařilo se jí to. Při jejím pokusu však zahynul Jack. Jeho smrt otevřela Penelope oči znova začala používat svoje schopnosti a zničila Robin i zaklínače.

Její dcera Patrície se zamilovala do mládence Viktora Bennetta a porodila dceru Prue Halliwell. Prue byla také čarodějkou její schopností byla telekineze, kterou ovládala i její babička. Další dcera se narodila o dva roky později a jmenuje se Piper její schopnost je totožná s matčinou, tedy mrazení času. Moc sester byla magnet na zlo, které chtělo schopnosti získat. Penelope a Patricie chtěli z děvčat vychovat silné čarodějk ale Viktor byl zásadně proti a tak byli hádky v domě Halliwellů na denním pořádku. Vztah Patricie a Viktora se ocitl v krizy a tak se za chvíli Patricie zamilovala do jejího světlonoše Sama. Brzy vztah Patricie a Viktora upadl a Viktor ji opustil. Velký šok čekal Patricii když se dozvěděla, že je opět těhotná a čeká už třetí dceru. Dala jí jméno Phoebe. Phoebe vlastnila schopnost předvídání, kterou neměla ještě žádná čarodějka v rodině. Na schopnosti sester si brousil zuby velmi obávaný zaklínač a tak se Penelope rozhodla, že jim schopnosti odobere a zabezpečí jim tak pokoj a bezpečnost. Viktor se po narození Phoebe vrátil zpět k rodině. Jejich štěstí netrvalo dlouho. Viktor nezvládal útoky démonů na svoje děti ani tlak babičky. Když se dozvěděl o poměru mezi Patricijí a Samem rodinu znova opustil.

Vztahu Sama a Patricie už nic nestálo v cestě a tak Patricie znovu otěhotněla. Narodilo se jí opět děvčátko. Bohužel se jí museli vzdát, protože byli vztahy mezi čarodějkami a světlonošemi zakázané. Děvčátko odnesli do kláštera a našli jí adoptívní rodiče. Vzhledem na to, že Sam a Patricia si přáli aby se děvčátko volalo jménem začínajícím na P, pojmenovali jí její adoptívní rodičie Paige. O rok později při pokusu zničit démona prišla Partricie o život. Její život vyhasl neúprosnou rukou vodního démona. Po její smrti se chtěl o děvčata starat Viktor jenže Penelope ho pomocí kouzla přinutila odejít a sama se jich ujala. Sestry měli život jako každý člověk. Studovali zažívali první lásky a dobrodružství. Paige vyrůstala u adoptívních rodičů a o svojich schopnostech něvědela. Její nevlastní otec pracoval jako požárník a o rodinu se svědomitě staral. Během puberty se jim Paige vymkla z rukou, pila alkohol, kouřila chodila za školu. Svým rodičům udělala ze života peklo. Celá situace se vyostřila po vyhození Paige ze střední školy. Po obrovské hádce v autě nevlastní otec nezvládl řízení a auto nabouralo a potom vybuchlo. Nevlastní rodiče zahynuli, Paige se z auta podařilo dostat pomocí schopnosti po vlastním otci a tak se přenesla. Dlouho si dávala celou tragédii za vinu. Po delším období se vzchopila dokončila si školu a začala pracovat jako sociální pracovnice. Mezitím i sestry dospěli jeich babičce však diagnostikovali těžkou srdeční chorobu. Její velkou oporou byla Piper, která babičce pomáhala a vydělávala peníze na doktory. Prue prišla o práci v muzeu a Phoebe se pohybovala ve velmi zlých kruzích. Babička se pro sestry trápila a nevěděla jestli jim má o jeich schopnosech říct pravdu, předtím než se stihla rozhodnout zemřela a sestry nechala napospas osudu. Phoebe se odstěhovala do New Yorku, Piper a Prue zůstali bydlet v domě. O 6 měsíaců později se Phoebe znova vrátila zpět do San Francisca.

Byla to právě ona která navrátila sestrám jeich schopnosti pomocí knihy naleznuté na půdě. Sestrám nedostávalo nic jiného než se se schopnostmi smířit a zaměřit se na hlavní cíl pomáhat nevinným. Prue potkala ,,starou" lásku Andyho, Piper se zamilovala do údržbáře Lea ze kterého se vyklubal světlonoš a Phobe se snažila stát dobrou čarodějkou. Mezitím si Prue našla novou práci v aukčním domě Buckland. Piper v Quaku povýšila a ze šefkuchařky se stala ředitelkou restaurace. Po množstvích překonaných bojů a útoků s démony sestry čekala těžká zkouška proti nim se postavil sám čas. Silný zaklínač se pokoušel čarodějky zničit a získat tak jeich moc v neustále se opakujúcím dni. Skoro se mu to podařilo nebýt Andyho, který sestrám pomohl ale sám při tom přišiel o život. Po létu bez démonů během kterého se Prue vyrovnávala se smrtí Andyho je čaká dalsí zkouška. Tentokrát jim démon ukradl knihu a všechny zaklínadla četl zezadu čím vracel všechny už porazené démony. Sestry se spojily a pomocí svojí moci tří knihu získaly nazpět a démona zničily. Prue odešla z aukční síně a začlala se věnovat fotografování na volné noze. Piper se rozhodla odejít z Quake a chtěla si splnit svůj dávný sen vlastnit podnik. Spolu se sestrami odkoupila schátraný bar, dala ho dokupy a nazvala ho P3. Phoebe se rozhodla dokončit si školu a tak začala studovat psychologii na Univerzite. Ve vztahu Piper a Lea to začlo pořádně škřípat a tak Piper na určitý čas nahradí Lea, Danem. Jenže zjistí, že citům se nedá bránit a nakonec se k němu znovu vrátí. Po dalším létu se sestry dozvěděli, že za útokami démonů stojí démonická triáda. Prue dále pokračuje v podnikaní na volné noze, Leo požádal Piper o ruku a snažil se získat povolení od starších na svadbu. Phoebe se zamilovala do nového ,,šerifa":)) v San Franciské policii. Zanedlouho sestry zjistily, že démonická triáda na ně vyslala zabijáka, nebyl to nikdo jiný než Phoebena nová láska Cole Turner. Moc tří se narušila po tom, co se Phoebe rozhodla pro Cola. Štěstí se usměje na Piper a Lea, protože starší jim dovolí vzít se. Toto štěstí však netrvá dlouho, protože osud zasáhne a při jednom z dalších útoků natočí reportérka Piper a Prue pri ničení Shaxe. Jim se ho však nepodaří zničit a Shax zabije Piper. Jenže sestry se podařilo přemluvit démona času Shaxa aby vrátil čas a tak Piper ožila sestry dostaly další šanci, ale zaplatily za ni velmi krutou daň, protože tentokrát démon zabil Prue a tak je moc tří zničená.

Piper a Phobe byly zničené nad ztrátou jeich milované sestry a bylo otázkou jestli ješte někdy budou čarovat a věnovat se magii. Při pohřbu Prue však svitla moci tří nová naděje. Z nevinného, kterého měli ochránit před démonem Shaxem se vyklubala jejich nevlastní sestra Paige o které vůbec nevěděli. A tak Paige nastoupila na místo třetí čarodějky. Takže Paige je nejmladší sestra, z Piper se stala nejstarší sestra a z Phoebe střední. Zaučovali Paige do čárů a představili jí jeich magický svět. Spolu s Paige porazili obávaného démona Shaxe. Po čase a dlouhém poznávaní se mezi nimi vytvořilo pouto a Paige se k Piper a Phoebe nastěhovala. Jejich novým poslaním se stalo zničit zdroj zla. Mezitím se však schopnosti zdroje přenesli na Cola, který už nebyl Balthazar, svůj nový ,,dárek" se mu dařilo úspěšně tajit a pokoušel se pomocí věštkyně získat Phoebe a zasadit v ní semeno zla. Nakonec se mu podařilo s Phoebe se oženit, jediný kdo byl proti byla Paige, protože nevěřila Colovým ,,dobrým" úmyslům. Pod tímto tlakem se Phoebe rozhodla přejít na druhou stranu - stranu zla. Potom co byli Colovi schopnosti prozrazené bylo jasné, že sestry musely Cola zničit. Jenže Phoebe se k tomu velmi neměla, no nakonec si uvědomila, že takto dále nemůže žít a zdoj spolu se sestrami zničila. V ceste jim stála ješte veštkyně, která magicky přenesla Phoebene dítě do sebe a vyhlásila se za nový zdroj. Z titulu se ale dlouho netěšila, protože sestry s poslednímy silami zničily i jí. Tímto činem sestry dokončili úkol na který byli předurčené a tak jako odměnu jim dal anděl osudu na výběr. Buď jim schopnosti odebere a budou žít jako každý člověk anebo jim je ponechá a zůstanou čarodějkami. Piper a Phoebe si byli jisté, že chtějí nazpět svůj normální život ale Paige se zalíbilo být čarodějkou a schopnosti si chtěla ponechat. Phoebe a Piper však dospěly k rozhodnutí, že nemůžou jen tak opustit nevinné a nechat je napospas osudu, tak si schopnosti ponechali ale i tak je čakala odměna v podobě Pipeřina těhotenství. Piper a Leo se připravovali na narození dítěte které mělo být obdařené neuvěřitelnými schopnostmi a silou. Phoebe se smířila se ztrátou Cola a našla si novou práci jako redaktorka v novinách The Bay Mirror, bohužel se Cole znova vrátil obdařený schopnostmi démona a jen tak se nechtěl Phoebe vzdát. Paige odešla z práce a začala se naplno věnovat magii. Cole se naposled pokusil Phoebe získat i s pomocí Avatarů, jenže se mu to nepodařilo a byl zničený už definitivně. Paige se pokoušela překonat přízrak v podobě Prue, protože s ní byla neustále porovnávaná. Nakonec pochopila, že Prue nesmí brát jako přízrak ale jako tragicky zesnulou sestru. Pomocí magie poznala svojí babičku a biologického otce, kterému zachránila život. Piper po určitých překážkach úspěšne porodila jako první v rodině syna s neskutečnou mocí. Chlapec dostal jméno Wyatt Matthew Halliwell. Phoebe se v redakci seznámila s novým šéfem novin, zamilovala se do něho a dala se s ním dokupy.

Během horoucího léta sestry poznali neznámeho mládence, který o sobě tvrdil, že přišel z budoucnosti a jeho úlohou je ochrana Wyatta. Chris byl světlonoš a pomohl jim porazit titány, kteří začali ohrožovat celý svět. V tomto čase zažilo manželství Piper a Lea velkou krizi, protože Leo se stal starším a svoju rodinu opustil. Novým světlonošem sester se stal Chris. Chris se však jako světlonoš vůbec nechoval a neustále sestrám podrážel nohy. Piper, Phoebe a Paige poznali magickou školu, kde měla Phoebe vidinu o jejím těhotenství. Phoebe jako první zjistí kdo je vlastně Chris. Ve skutečnosti je ješte nenarozené dítě Piper a Lea. Po prvních Wyattových narozeninách se Leo a Piper ocitnou v situaci, kdy půjde Leovi a život a v důsledku dané situáci si vyznají lásku a přežijí spolu nezapomenutelnou noc. Jenže tato chvíle přinese následky a Piper otěhotní. Nečaká nikoho jiného než Chrise. I Piper se dozví pravdu o Chrisovi ale Leovi nechce nic povědět. Ve chvíli kdy se Piper i Chris ocitnou v nebezpečí mu Paige a Phoebe pravdu povědí. Phoebe začne svoje schopnosti zneužívat na hledání ,,otce" pro svoje budoucí dítě, ale čarodejný triál její schopnosti odebere a tak se Phoebe ocitne ,,na suchu". Novým nepřítelem sester se stáne jeden ze starších Gideon, který se pokouší sestrám vzít Wyatta a zabít ho. Plán mu skríží Chris, který při záchraně Wyatta sám príde o život. Rozzúřený Leo Gideona zničí a v nemocnici ho čeká překvapení v podobě právě narozeného Christophera Perryho.

Uplynulo pár měsíaců ale Leo zrazený Gideonem se neustále pokouší najít Barbase a zničit ho, ten toho využije a svojí schopností navede Lea, aby zničil jednoho ze starších. Leo pod tlakem, nedopatřením zabije staršího Zolu. Jediný kdo o tom ví jsou sestry. Piper má starosti s klubem, protože nezvládá dvě děti a klub a tak jí se starostí děti pomáhá nezaměstnaná Paige. Phoebe si vezme v novinách dovolenou, vzhledem na to, že si není jistá jestli zvládne pomáhat lidem bez svojí schopnosti. Na její místo nastoupí Leslie se kterým se zaplete. Do San Francisca přichází nový policajt z FBI agent Kyle Brody, který má boční úmysly. Seznámí se s Paige a zamiluje se do ní. Paige se stáva novou ředitelkou magické školy aby tak zabránila jejímu zavření Při jednom z útoků démon zabije Piper a Phoebe a vzhledem na to, že Leo nebyl ,,po ruce" nemohol je vyliéčit. V té chvíli se Leo stal Avatarem a Piper a Phoebe vyléčil. Phoebe se vrátí zpět do práce, Paige sa setkavá s Brodym, který už ví o jejich tajemství a žádá sestry o pomoc. Leo už nadále nechce tajit svou identitu a poví sestrám pravdu. Piper a Phoebe přijmou informacii vcelku dobře, ale po tom když Paige oznámi tuto skutečnost Kylovi pokusí se Lea zabít. Avataři mu zachrání život. Do popředí se dostáva nová veštkyně, která vlastní tajemství a prozradí ho jen tehdy, když se z ní stane člověk. Veštkyně se však sblíží s Phoebe a ukáže jí její vidinu o utopii bez démonů. Phoebe se vidina líbí a pokouší se všchny přesvědčit o dobrých úmyslech Avatarů. Mezitím démoni v podzemí vysvobodí obávaného démona Zanka, který veštkyni zničí. Sestry se připravují na utopii. Avatari je přesvědčí že musí všechny lidi uspat aby mohli zničit démony kteří zůstali. Brody však Avatarům nevěrí a pokouší se spojit se staršími namísto toho ho unese démon Zankou a chce aby přesvědčil sestry aby se s ním spojili. O zlých úmyslech Avatorů se dozvídá i Leo a sestry, které se se Zankem spojí a Avatary zničí. Ale i tato situace si vyžiádá svojí oběť. Při pokusu zničit jednu členku Avatarů, Kyla zasáhne její elkektrický ,,blesk" a on zemře.Táto stráta nejvíc zasáhne Paige, která je zničená. Na scéne se objeví ,,exdémon" Drake s vtipnými poznámkami a Phoebe se do něj zamiluje. Vztah Piper a Lea prožíva další krizi. Starší pošlou Lea na test a Piper po útoku démonů upadá do komatu. Během toho se z ní stává duch a setkává se s Colem, který jí chce pomoct znova se dát dokupy s Leem. Pipeřin život visí na vlásku, ale v poslední chvíli ji vyliečí její syn Wyatt. Leo se rozhodne pro normální život a stáva se z něho smrtelník. Zankou se neustále pokouší získat magický nexus, který sídlí pod domem Halliwellů. Do oka mu spadne jediný a účinný plán jak nexus získat. Po mnohých způsobech vzít sestrám knihu se mu to nakonec podaří a už mu nestojí nic v cestě.

Sestry vyštve z jeich domu a nastěhuje si tam démony, potom se mu podaří dostat se i do Magické školy a sestrám úspěšně vzít moc. Jenže děvčata vymyslí plán a knihu získají Zpět a démona Zanka pomcí nexuse zničí. Po obrovském výbuchu ve sklepě si všichni myslí, že sestry jsou mrtvé a oni můžou spokojeně žit bez démonů. Změní sobě i Leovi podobu a spokojeně odkráčí. Na domě Halliwellů se zavřou dveře ale nikdo se v jeich blízkosti nenachází, kdo je otázkou je kdo je zavřel.

Ale příběh ješte není u konce.....


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Video kurz : Psychokineze a Telekineze

(JASNOVIDEC MARTIN WSZOLEK, 14. 12. 2010 1:09)

Video kurz : Psychokineze a Telekineze
http://www.ezotera.estranky.cz/

charmed forever

(Michal, 4. 12. 2007 12:50)

čarodějky jsou nej nej nej